خانه / مجله دستاورد صنعت / مهاب قدس به آفریقا رفت

مهاب قدس به آفریقا رفت

 

به گزارش ماهنامه دستاورد صنعت؛ مهاب قدس، شرکت مهندسی ایرانی گوی سبقت را از رقیبان سرسخت بین‌ المللی در پروژه‌ی تامین‌آب و آبرسانی نیجریه ربود

مهاب قدس به عنوان نماینده‌ی مهندسی میهن اسلامی‌مان توانست در میان ۸ شرکت بسیار معتبر مهندسی مشاور آمریکایی، اروپایی و آفریقایی که در یک مناقصه مهم جهانی حضور داشتند به صورت کاملا” مستقل و با بالاترین امتیاز به عنوان شرکت اول این ارزیابی انتخاب و معرفی گردد.

روند رو به رشد صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دور و نزدیک و افزوده شدن کشورهای جدید به لیست درخواست کنندگان خدمات فنی و مهندسی از ایران اسلامی، نشان از رونق گرفتن صادرات مغز افزار به عنوان یکی از مولفه‌های ممتاز در صادرات و رونق اقتصادی به شمار می‌آید. محک خوردن کالا و خدمات فنی و مهندسی ایران در بازارهای جهانی نیز باعث ارتقای کیفیت آن شده و حضور در عرصه‌های بین‌المللی را تسهیل می کند.

پس از گذشت ۴ دهه، از پیروزی انقلای اسلامی ایران و با توجه به تمام مشکلات و موانعی که برای خودکفایی و توانمندسازی کشورمان وجود داشت، متخصصان توانستند صنایع آب و نیرو با افزایش توان علمی و فنی خود، به خودکفایی کامل دست یابند و برای توسعه و اجرای پروژه های ملی و فراملی، بی نیاز از حضورکشورهای خارجی ‌باشیم.

حال موضوع مهم و قابل توجه این است که این توانمندی نه تنها در داخل ایران بلکه به فراتر از مرزها رفته و ما شاهد صادرات علم و نیروی فنی مهندسی ایرانیان هستیم.

در همین راستا و با توجه به موضوع پر اهمیت “اقتصاد مقاومتی”، بار دیگر ایران توانست در عرصه بین­الملل افتخارآفرینی کرده و در رقابتی سنگین با شرکت های بسیار معتبر اروپایی و آمریکایی همچون گروه بزرگ Enplan آمریکا، مشاورین باسابقه ی  Aims انگلیس، شرکت مهندسی مشاور Dolsar ترکیه و مشاوران کارآزموده ی عرب همچون Spectrum لبنان و Studi Interntional امارات متحده‌ی عربی و گروه مشاورین بین المللیECG مصر، برنده‌ی یکی از پروژه­های مهم بین المللی و عظیم در حوزه تامین آب و آبرسانی باشد و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در قاره‌ی کهن آفریقا به اهتزار درآورد.

این برای نخستین بار است که یک شرکت مهندسی ایرانی، به­عنوان مشاور، طراح و ناظر بر  اجرای یک پروژه عظیم تامین آب و آبرسانی در کشور نیجریه با فاینانس “بانک توسعه اسلامی” ( که مرکز آن در جده‌ عربستان است ) برگزیده می‌شود.

شرکت “مهندسی مشاور مهاب قدس” از ایران هفته ی پیش طی مراسمی با طرف نیجریه‌یی قرارداد پروژه‌ی مشاوره، طراحی و نظارت مهندسی پروژه‌ی تامین آب ilesa در منطقه‌ی osun کشور نیجریه که شامل احداث تصفیه خانه‌ی آب و تلمبه‌ی انتقال به ظرفیت ۶۰ هزار متر مکعب در روز، سه مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی، خط انتقال آب تصفیه شده به طول ۳۲ کیلومتر در اقطار بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلی متر می‌باشد را به امضا رساند.

اسامی شرکتهای حاضر در این رقابت به شرح زیر می­باشد:

  1. Mahab Ghodss Consulting Engineering co.
  2. Studi Interntional – Enplan Group
  3. Aims Consultants Limited – IBG Group
  4. Dolsar Engineering Inc. co – BriLikkalkinmaGrubu (BriLik Development Group)
  5. Spectrum Engineering Consultants
  6. Umar Munshi Associates – ALLot (Nigeria) Limited
  7. ECG Engineerin Consultants Group S.A
  8. Enviplan International Limited – Fithline Limited

این موفقیت بی نظیر در سایه ی بهره‌گیری از بهترین نخبگان و فارغ التحصیلان معتبرترین دانشگاه‌های ایران و جهان، توجه همزمان به کیفیت و کمیت به عنوان دو رویکرد اساسی به واسطه‌ی مدیریت مهندسی پروژه‌ها و جایگزینی خرد فردی با خرد جمعی در کلیه‌ی تصمیم گیری‌ها حاصل شده است .

تجلی صدور خدمات فنی و مهندسی این شرکت در ۲۶ پروژه در کشورهای : عمان، سریلانکا، آلمان، هندوستان، آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، نیجریه، قطر، سوریه، آلبانی، گینه و کشور مالی در سال‌های سخت اقتصادی و تحریم ها، دستاورد تحقق شعار و رویکرد مقام معظم رهبری در سال ۹۶ مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

حال زمان آن فرا رسیده تا این موفقیت بزرگ و تازه را که موید “خودباوری”، هوش، استعداد و مدیریت ایرانی در همسویی با اهداف اقتصاد مقاوتی می­باشد را به ملت شریف ایران،  مدیران وکارشناسان شرکت مهاب قدس و فعالان صنعت آب کشور و تمامی علاقمندان به پیشرفتهای فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران، تبریک بگوییم.

لینک کوتاه مطلب: http://vendorlist.ir/ytOGu

درباره‌ی دستاورد صنعت

دستاورد صنعت نشریه تخصصی صنعت و انرژی ایران است. این نشریه هر ماه با پوشش آخرین خبر ها و تحولات حوزه های مختلف صنعت ،انرژی و اقتصاد ایران و با حمایت صدها شرکت بزرگ داخلی چاپ و منتشر می شود. به ضمیمه مجله دستاورد صنعت ،بانک اطلاعات شرکتهای فعال ایرانی و خارجی در حوزه های مختلف از طراحی ،مهندسی و ساخت تاتامین کالا و خدمات و اجرای پروژه با عنوان "وندورلیست" است.

همچنین ببینید

دستاورد صنعت- شماره آبان ۹۶

جدیدترین شماره مجله دستاورد صنعت ، ویژه ما آبان ۱۳۹۶ با حمایت شرکتهای بزرگ صنعتی …

تازه ترین شماره دستاوردصنعت منتشر شد

نوزدهمین شماره مجله دستاورد صنعت با مطالبی متنوع در زمینه اقتصاد ، صنعت و انرژی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]1fce2031-d8d7-49f0-aff9-f0342af6f066