خانه / مجله دستاورد صنعت / سال 1395 / گزارش انجمن جهانی فولاد از رشد ۲۴ درصدی تولید فولاد خام ایران در ماه گذشته

گزارش انجمن جهانی فولاد از رشد ۲۴ درصدی تولید فولاد خام ایران در ماه گذشته

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: رشد تولید فولاد خام ایران در ماه اکتبر (دهم مهر تا دهم آبان ماه) نزدیک به ۲۴ درصد رشد را ثبت کرد و این میزان در ۱۰ ماهه میلادی (دوازدهم دی ۱۳۹۴ تا دهم آبان ۱۳۹۵) بیش از ۹ درصد شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده انجمن جهانی فولاد (World steel Association) ایران در ماه اکتبر ۲۰۱۶ میلادی، یک میلیون و ۶۴۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که این رقم در مدت مشابه پارسال یک میلیون و ۳۲۴ هزار تن بود.

همچنین بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، در دوره ژانویه تا پایان اکتبر ۲۰۱۶ میلادی (۱۰ ماهه گذشته) ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تن فولاد خام در ایران تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ میلادی (رقم ۱۳ میلیون و ۵۵۵ هزار تن)، ۹٫۶ درصد رشد نشان می دهد.
۶۶ کشور فولاد ساز جهان در ۱۰ ماهه میلادی، یک میلیارد و ۳۳۳ میلیون و ۴۹۲ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این رقم در مدت مشابه پارسال یک میلیارد و ۳۳۴ هزار و ۷۴۷ تن بود که یک دهم درصد کاهش یافته است.
در ماه اکتبر فولادسازان جهانی ۱۳۶ میلیون و ۵۲۳ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به ۱۰ ماهه مشابه در ۲۰۱۵، رشد ۳٫۳ درصدی دارد. در ۱۰ ماهه ۲۰۱۵ میزان تولید ۱۳۲ میلیون و ۱۲۸ هزار تن ثبت شده بود.

انجمن جهانی فولاد پنج کشور نخست تولید کننده فولاد خام جهانی را به ترتیب چین، ژاپن، هند، آمریکا و روسیه معرفی کرد.
آمارهای داخلی

گزارش های داخلی نشان می دهد که فولاد سازان در دوره هفت ماهه امسال (فروردین تا مهر) ۱۰ میلیون و ۷۴۱ هزار تن فولاد خام تولید کردند و نسبت به عملکرد دوره مشابه در سال ۱۳۹۴ که ۹ میلیون و ۹۴۶ هزار تن بود، رشد هشت درصدی را نشان می دهد.
ایمیدرو در گزارش پیشین خود اعلام کرده بود، شرکت های دولتی خصوصی شده سهم هشت میلیون و ۳۷۵ هزار تنی دوره هفت ماهه را به خود اختصاص دادند و شرکت های بخش خصوصی دو میلیون و ۳۶۶ هزار تن از مجموع تولید را از آن خود ساختند.
همچنین در هفت ماهه امسال ۱۰ میلیون و ۲۸۵ هزار تن انواع تولیدات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و…) به بازار مصرف عرضه شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه پارسال که ۱۰ میلیون و ۶۹۴ هزار تن بود، نزدیک به چهار درصد کاهش نشان می دهد.

سهم بخش دولتی خصوصی شده از آمار تولیدات فولادی، ۶ میلیون و ۵۳۱ هزار تن و بخش خصوصی سه میلیون و ۷۵۴ هزار تن بود.
در دوره هفت ماهه امسال یک میلیون و ۹۹۹ هزار تن فولاد خام و یک میلیون و ۲۹۶ هزار تن انواع تولیدات فولادی از کشور صادر شد و نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۴ که ۹۸۶ هزار تن شمش فولادی و یک میلیون و ۲۳۴ هزار تن تولیدات فولادی بود، به ترتیب ۱۰۳ درصد و پنج درصد رشد داشت.
همچنین در دوره این گزارش، ۱۵۰ هزار تن فولاد خام و یک میلیون و ۸۰۷ هزار تن انواع تولیدات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه پارسال که ۴۶ هزار تن شمش و دو میلیون و ۱۹۹ هزار تن انواع تولیدات فولادی بود، به ترتیب ۲۲۹ درصد رشد و ۱۸ درصد کاهش نشان می دهد.

 

لینک کوتاه مطلب: http://vendorlist.ir/Ogzfj

درباره‌ی دستاورد صنعت

دستاورد صنعت نشریه تخصصی صنعت و انرژی ایران است. این نشریه هر ماه با پوشش آخرین خبر ها و تحولات حوزه های مختلف صنعت ،انرژی و اقتصاد ایران و با حمایت صدها شرکت بزرگ داخلی چاپ و منتشر می شود. به ضمیمه مجله دستاورد صنعت ،بانک اطلاعات شرکتهای فعال ایرانی و خارجی در حوزه های مختلف از طراحی ،مهندسی و ساخت تاتامین کالا و خدمات و اجرای پروژه با عنوان "وندورلیست" است.

همچنین ببینید

تازه ترین شماره دستاوردصنعت منتشر شد

نوزدهمین شماره مجله دستاورد صنعت با مطالبی متنوع در زمینه اقتصاد ، صنعت و انرژی …

آیا اقتصاد ایران رکود را پشت ‌سر گذاشته است؟

دکتر فرخ قبادی آیا اقتصاد ایران رکود را پشت ‌سر گذاشته و «روی ریل رونق» …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[uniplace_links]1fce2031-d8d7-49f0-aff9-f0342af6f066