تاثیر بحران یمن بر قیمت نفت / پیش‌بینی افزایش قیمت نفت به ۹۰ دلار

0
53
تاثیر بحران یمن بر قیمت نفت / پیش‌بینی افزایش قیمت نفت به ۹۰ دلار

مدیرعامل شرکت نفت پتروبراس برزیل گفت قیمت نفت در سال جاری میلادی در صورت تشدید مخاطرات ژئوپولیتیکی در دریای سرخ به بیش از ۹۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

به گزارش دستاورد صنعت به نقل از بلومبرگ، مدیرعامل شرکت نفت پتروبراس برزیل گفت اگر حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ افزایش یابد قیمت نفت می‌تواند به بیش از ۹۰ دلار در هر بشکه در سال جاری میلادی برسد.

ژان پال پراتس در یک مصاحبه تلویزیونی با بلومبرگ گفت:«هیچکس تا حالا به حساسیت و تجارت نفت و گاز در این منطقه توجه نکرده بود. ما یمن را در یک سو و سومالی را و در سوی دیگر داریم».

وی تاکید کرد این حملات تاثیری بر کسب و کار این شرکت که مقر آن در ریودوژانیرو قرار دارد، نگذاشته چون برزیل نفت زیادی را از این منطقه عبور نمی‌دهد. پراتس گفت:« ما از کانال سوئز و خلیج عدن استفاده نمی‌کنیم».

برزیل در حال میانجیگری برای حل اختلاف مرزی بین ونزوئلا و گویان است. شرکت‌ اکسون موبیل یک اکتشاف نفتی چند میلیارد بشکه‌ای در این منطقه داشته و پتروبراس می‌تواند در پروژه‌های نفتی در هر کدام از این کشورها سرمایه‌گذاری کند.

پراتس عقیده دارد اگر بحران‌های ژئوپلیتیکی بیش از این تجدید نشود، نفت در سال جاری میلادی همچنان بین ۷۰ تا ۹۰ دلار در هر بشکه معامله خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید