با وجود وضعیت نامساعد اقتصادی در جهان ثروتمندان بیشتر شدند

0
171

وضعیت اقتصادی جهان و مشکلات بازار در سال گذشته به هر نحوی که گذشت، به حال میلیاردرها فرقی نداشت و جمعیت و ثروت این گروه همچنان افزایش یافت.

آمار میلیاردرهای سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵ ولث-ایکس نشان می دهد مجموع ثروت میلیاردرها – افرادی که ثروت بالغ بر یک میلیارد دلار یا بیشتر دارند – ۵.۴ درصد رشد کرد و به رکورد ۷.۷ تریلیون دلار رسید. در مقایسه با این رقم، ارزش تولید ناخالص داخلی آمریکا حدود ۱۷ تریلیون دلار است.

جمعیت میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۱۵ به میزان ۶.۴ درصد رشد کرد و به ۲۴۷۳ نفر رسید.

طبق گزارش گروه مشاوره ولث-ایکس، میلیاردرها ۳.۹ درصد از ثروت خانوادگی جهان در سال ۲۰۱۵ را در کنترل داشتند که اندکی کمتر از چهار درصد در سال ۲۰۱۴ بود.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، اروپا، خاورمیانه و آفریقا همچنان مناطقی هستند که بیشترین شمار میلیاردرها (۱۰۱۳ نفر) را در خود جای داده اند در حالیکه قاره آمریکا با ۷۸۲ میلیاردر، در رتبه دوم قرار می گیرد. با اینهمه منطقه آسیا-اقیانوسیه که در سال ۲۰۱۵ چهار برابر بیشتر از آمریکا میلیاردر تولید کرد و ۶۷۸ میلیاردر دارد، بزودی جای این منطقه را می گیرد.

اما قاره آمریکا از نظر مجموع ثروت میلیاردرها که به حدود سه تریلیون دلار رسید، از اروپا، خاورمیانه و آفریقا با حدود ۲.۸ تریلیون دلار، پیشی گرفت.

با انتقال ثروت خانواده‌های پرجمعیت به نسل جوان‌تر، وارثان بیشتری میلیاردر شده و به جمعیت میلیاردرها اضافه می‌کنند. میلیاردرهایی که ثروتشان را به ارث برده اند همچنان سریع‌ترین رشد را در میان بخشهای جمعیت میلیاردرها دارند و شمار آنها بر مبنای سال به سال، ۲۹.۹ درصد رشد کرده است.

طی دو سال گذشته مارک کامپتون، مدیر بازار بانک مدیریت سرمایه آمریکا در پالوآلتوی کالیفرنیا شاهد این بوده که مشتریان این شرکت شرکتهایشان را فروخته و بخشی از ثروتشان را به فرزندانشان منتقل می کنند.

به گفته وی، این مشتریان اغلب با این مسئله درگیر هستند که چه ثروتی برای وارثان خود به جای بگذارند تا به شهرتشان خدشه ای وارد نشود بنابراین تنها خواهان منتقل کردن ثروتشان نیستند بلکه مایلند ارزشهایشان را هم منتقل کنند.

با اینهمه برای بیشتر میلیاردرها، میلیاردر شدن تنها با ارث حاصل نشده و طبق آمار، ۸۷ درصد از میلیاردرها عمده ثروتشان را خودشان بدست آورده اند که از ۸۱ درصد در سال ۲۰۱۴ بالاتر بوده است.

همچنین طبق این گزارش، همچنانکه شمار میلیاردرها رشد می کنند، تمایل آنها به فعالیت نوع دوستانه هم بیشتر می شود. اقدامات بشردوستانه در سال ۲۰۱۵ همانند سال پیش از آن یکی از علایق اصلی میلیاردرهای جهان بوده است و بیش از ۵۶ درصد از کل میلیاردرها به فعالیتهای بشردوستانه ادامه داده یا به این فعالیتها دست زدند

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید